Baidarių nuoma upėje Verknė

Aprašymas ir maršrutai

Rezervuoti

Sudėtingumas

2

Pagrindinės kliūtys - karts nuo karto pasitaikančios medžių užvartos, užtvankos, vietomis pakankamai greita upės tėkmė, didelis vingiuotumas.


Kraštovaizdis

5 plius

Upės gamtovaizdis itin įvairus, vyrauja lapuočiai, tačiau  pasitaiko ir pušynų,  kai kuriems plaukikams nusišypso laimė pamatyti gervių, liepsnelių, tulžių, gulbių ar bebrų.

Susisiekimas

5 plius

Itin patogus ir lengvai pasiekiamas maršrutas Vilniaus, Kauno, Alytaus, Marijampolės, Prienų, Birštono gyventojams, taip pat yra galimybė atvažiuoti tarpmiestiniu autobusu. Reikalui esant, galima nutraukti plaukimą prie vieno iš tiltų.

Infrastruktūra

5 plius

Visada maloniai kviečiame nakvoti mūsų nameliuose Woodstock'e,  Twin peaks'e arba palapinių stovyklavietėje prie Verknės Pikelionyse. Taip pat galime pasirūpinti maisto tiekimu (lietuviška virtuvė).

Apie upę

Baidarių nuoma - Verknė
Baidarių nuoma - Verknė


Labai įdomi ir graži, visiškai netinkama nosies krapštymui upė, o ir alaus atsigerti, geriau stabtelėti krante. Vietomis gana stipri srovė, karts nuo karto pasitaikančios užvartos ar vietinės reikšmės tiltukas, neleidžia prarasti budrumo ir ramiai mėgautis nuostabia gamta.

Kas kartą pakėlus telefoną ir išgirdus Jūsų klausimą apie Verknę ir į ką ji panaši, prieš akis iš karto išdygsta Amazonijos džiunglės.

Rio Cuyabeno žaismingai kilpinėjanti visai netoli pusiaujo Ekvadore, lygiai tokia pat žalia, romantiška ir įvairi, kaip ir mūsų gražuolė.

Yra šioje, kartais visai siaurutėje, vos laivelio pločio upelėje, o kartais visai didelėje upėje ir vienas kitas nuvirtęs, sunkiau apiplaukiamas medis, yra ir visų gražiausių pasaulio upių privalomas atributas, ant šakos tupintis paslaptingas sparnuotis,  "Oblžiūrėkkoksgražuspaukštis",  yra ir tas besišypsantis, žvejojantis, penkiadantis gerietis senukas, kurio, mokant vietinį dialektą, galima būtų paklausti, kaip kimba ir kiek dar liko iki vietinių Pikelionių...

Ir dar daug daug visko labai gražaus ir įdomaus, kaip ir mūsuose ten yra.
Gal tik dvasios ramybės, nusi..., sustojus krante, tokios kaip Verknės pakrantėje trūksta. Vis gi gido užrodyta po lapais tingiai susirangiusi Anakonda, kažkur ropinėjantis Tarantula ir ta nuodingiausia pasaulio, vos keturių comų varlė, sunkiai ištariamu vardu, susiliejusi su lakia fantazija, savo padaro...
Tad, reziumuojant palyginimą Verknė vs Rio Cuyabeno, galima drąsiai teigti, kad ir čia, ir ten panašiai, žalia, gražu ir įdomu, tik Verknėje dar ir visiškai saugu :)

Žygių baidarėmis Verkne maršrutai

  • Vydžionys - Pikelionys (20 km, 1 diena)
  • Pikelionys - Paverknių piliakalnis (20 km, 1 diena)
  • Zabarauskai - Pikelionys (36 km, 2 dienos)
  • Lelionių - Vyšniūnų tiltas - Jundeliškės (27 km, 2 dienos)
  • Lelionių - Vyšniūnų tiltas - Birštonas (2-3 d., 36 km Verkne, 4 km Nemunu prieš silpną srovę)
  • Zabarauskai - Birštonas (3-4 d. 56 km Verkne, 4 km Nemunu prieš silpną srovę)
  • Pikelionys ("Upių labirinto" stovyklavietė) - Jundeliškės (apie 11 km, vid. apie 3-4 val.)
  • Lielionių-Vyšniūnų kelio tiltas - Pikelionys ("Upių labirinto" stovyklavietė, apie 13/14km, vid. 4-5 val.)

Baidarių rezervacija

Susisiekite su mumis

Šioje upėje organizuojame plaukimus didesnėms grupėmis (nuo 40 žmonių). Jeigu jūsų kolektyvas yra mažesnis, rekomenduojame rinktis nuostabią upęVerknę.
Ačiū! Jūsų žinutė yra sėkmingai išsiųsta
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Poilsis su nakvyne grupėms prie Verknės

Baidarių nuoma su nakvyne
Woodstock'as

Tankaus eglynėlio apjuosta pieva ant Verknės kranto, tarsi kitas pasaulis, kuriame ištirpsta pyktis, nerimas ir laikas...

Grupė žmonių
iki
17
svečių
Detaliau +
Baidarių nuoma su nakvyne
Twin Peaks'as

Spragsintis laužas, gamtoje ruošiamo maisto aromatas, bendražygių juokas, nuotykius Verknėje prisiminus.

Grupė žmonių
iki
13
svečių
Detaliau +
Baidarių nuoma su nakvyne
Palapinių stovyklavietė prie Verknės

Pikelionyse, Prienų r. (apie 70 km nuo Vilniaus, 60 km nuo Kauno, 30 km nuo Alytaus, 20 km nuo Birštono, 50 km nuo Marijampolės), gražioje vietoje, ant Verknės upės kranto.

Grupė žmonių
iki
svečių
Detaliau +