Upės pavadinimas Trukmė dienomis*
Verknė
1-4
Merkys
1-4
Šalčia
2-3
Visinčia
3
Grūda
1-2
Neris
1-3
Ne vasaros sezono upės
Nuo Rugsėjo 2 d. iki Gegužės 31 d.
Ūla
2-4
Širvinta
1-3
Žeimena
2-4
Vokė
1
Vilnelė
1-2
Siesartis
2
Musė
1-2
Lakaja ir jos ežerynas
2-4
Varėnė
1-3
Jiesia
1

*Tai tėra rekomendojama plaukimo trukmė, kuria galima derinti pagal Jūsų norus bei sugebėjimus.

Maršrutai

Visinčia

Upės Visinčia vertinimas 6 balų sistemoje
Sudėtingumas

3

Kraštovaizdis

4

Susisiekimas

3

Infrastruktūra

1

 
Sudėtingumas – 3 (itin varginanti upė greitos  srovės mėgėjams, nes čia jos tiesiog nėra, pagrindinės kliūtys  - tamsūs uodų debesys,  itin gausios užvartos ir ryšio nepagaunantys telefonai, norint nutraukti žygį)

Kraštovaizdis – 4 (upė teka per Rūdininkų girią ir yra beveik nepaliesta civilizacijos)

Susisiekimas  - 3 (patogūs žygio  pradžios ir pabaigos taškai (pratęsiant žygį Šalčia), kitur privažiuoti itin nepatogu)

Infrastruktūra – 1 (tokioje upėje infrastruktūros trūkumas ir yra pagrindinis jos privalumas) Vertinimas yra subjektyvus ir galioja tik Lietuvos upių palyginimui, o upės sudėtingumas neturi nieko bendro su tarptautiniu upių kategorijų vertinimu.
Vertinimo aprašas

Didžiausias Šalčios intakas, tekantis pačiu Rūdininkų girios viduriu. Uodų, mašalų ir kitų žmogaus „nedraugų“ tėvynė. Ši laukinė, pilna užvartų, be galo vingiuota, tačiau visiškai nesrauni upė tikras išbandymas miestiečio kūnui ir dvasiai. Išplaukus į Šalčią, šioji atrodo tikras išsigelbėjimas.

Nuo Visinčios - Šalčios santakos iki maršruto pabaigos dar diena plaukimo.

Baidarių rezervacija


Žygių baidarėmis Visinčia maršrutas:

Įveikus maršrutą Jūs dar ilgai karštomis vasaros naktimis, išpilti šalto prakaito naktį kelsitės patikrinti ar uždaryti visi langai, bet tikrai galėsite save tituluoti užkietėjusiu turistu.

Kur atvykti:

Jus pasitiksime Gudeliuose (Šalčininkų raj.) prie tilto per Visinčia, iš čia palydėsime vairuotojus 5 km iki Gerviškių, kur jiems kaimo sodyboje palikus savo automobilius, parvešime į išplaukimo vietą.